نا خشنودی برخی تنگ نظران از اعتقادات مذهبی رئیس جمهور

نا خشنودی برخی تنگ نظران از اعتقادات مذهبی رئیس جمهور

از همان اولین روزهای شروع به کار دولت نهم احزاب و سیاسیون شکست خورده در انتخابات خیل زیادی از انتقادات-بخوانید تخریب های-بی پایه و اساس و البته بعضاً تهمت هایی ناروا را علیه دولت به راه انداختند.

از نمونه های بارز این امر در طی بیست روز گذشته می توان به مطلب توهین آمیز روزنامه اعتماد ملی باعنوان"آواز دلفین ها" و نیز نقد مصاحبه انجام نشده!رئیس جمهور با تلویزیون اشاره کرد که در هردو مورد اتهاماتی پوچ به دولت نسبت داده شده است.

اما شاید نقطه آغاز این حرکت را باید در همان دوران انتخابات جستجوکرد جایی که رئیس ستاد انتخابات یکی از نامزدهای ریاست جمهوری دوره نهم در برنامه ای تلویزیونی اقدامات شهرداری زمان دکتر احمدی نژاد را ناکارآمد دانست تا جایی که حتی چراغانی معابر و تامین بودجه مساجد جهت برگزاری جشن های نیمه شعبان را به باد تمسخر و استهزاء گرفت.

این شیوه تخریب چند ماه بعد نیز به شکلی دیگر خود را نشان داد و آن زمانی بود که رئیس جمهور پس اولین سخنرانی خود در سازمان ملل و بازگشت از نیویورک به دیدار علماء و روحانیون قم رفتند.روز بعد از این دیدار تعدای از باصطلاح روزنامه ها با انتشار خبری کذب مبنی بر این که"یکی از مراجع تقلید به رئیس جمهور گفته است در حین سخنرانی در سازمان ملل هاله ای روحانی را برگرد او ملاحظه کرده "؛سعی داشتند تا با نسبت دادن این جملات جعلی به آن مرجع تقلید،خوانندگانشان را به این نتیجه گیری سوق دهند که دولت در صدد عوام فریبی با استفاده از مفاهیم و ارزش های دینی می باشد.

هرچند گذشت زمان پوچی این مطالب و ادعاها را با اثبات رسانید اما برخی افراد و احزاب زخم خورده از انتخابات ریاست جمهوری به طرق مختلف دامنه این اتهامات را گسترش دادند.

صحبت های اخیر رئیس جمهور در جمع طلاب و رحانیون حوزه های علمیه مشهد که باتاخیری سه هفته ای-و سانسور- از تلویزیون پخش شد و در آن دکتر احمدی نژاد به تبین برخی سیاست های اقتصادی و عمرانی دولت پرداخته بود،اخیراًدستمایه ای جدید برای همان به اصطلاح روزنامه های باصطلاح روشنفکر-بخوانید روشنفکر نما- شده است تا دیگر باره حاشیه هایی تکراری را برای دولت ایجاد کنند.

در آن اجتماع(که نگارنده نیز حضور داشت)رئیس دولت اهم سرفصل های صحبت های خود را به عملکرد اقتصادی دولت،عوامل موثر در گرانی های اخیر،اقدامات عمرانی صورت گرفته در عمر دولت نهم،برخورد با مفسدان اقتصادی و سنگ اندازی های برخی در این زمینه ها اختصاص داد و گفت:یکی از عوامل گرانی در کنار عوامل خارجی که از عهده دولت خارج اند هزینه های صرف شده برای همین پروژه های عمرانی می باشد.

رئیس جمهور در ادامه از مهار گرانی ها در آینده نزدیک خبرداد و گفت عزم دولت برای برخورد با برخی افراد که در اقتصاد کشور سنگ اندازی و هزینه های فوق العاده ای را بر مردم تحمیل می کنند بسیار جدی است.

ولی آنچه نظر برخی تنگ نظران را به خود جلب کرده نه این صحبت ها بلکه جایی است که دکتر احمدی نژاد براساس یکی از اعتقادات محکم شیعیان گفته بود:"امام زمان(عج) جهان را مدیریت می‌کند و ما داریم می‌بینیم دست هدایت آقا امام زمان در امور کشور نمایان است".

ناگفته پیداست که اعتقاد به این مهم که رزق و روزی همه آدمیان به برکت وجود مبارک امام عصر(عج) محقق می شود از جمله اعتقادات بسیار مهم و اساسی شیعیان در سراسر جهان و در طول تاریخ بوده و خواهد بود اما این ابداًبه آن معنا نیست که بدون سعی و تلاش انتظار رسیدن روزی را از عالم غیب داشته باشیم.

بد نیست در اینجا به این روایت از بحارالانوار اشاره کنم.در صفحه 105 جلد 51 این کتاب شریف آمده است:

"خدابرای او هرمشکلی را آسان می کند و هر سختی را راحت،برای او همه گنج های زمین آشکار و هر امر دوری برای او نزدیک می شود".

اما متاسفانه برخی افراد که متاسفانه لباس روحانیت هم به تن می کنند با زیرسئوال بردن همه این اعتقادات،با کوته فکری این اعتقاد را به قیمت گوجه و سیب زمینی و تورم نسبت می دهند و نه تنها  باعث بدبینی برخی افراد نسبت به ارزش های دینی و اسلامی می شوند بلکه پای را فراتر گذاشته و به رئیس جمهور توصیه می کنند که به جای پرداختن به این امور عوام فریبانه به فکر گرانی ها و تورم باشد.

البته پرواضح است که وظیفه اصلی رئیس دولت در مرحله اول انجام اقداماتی است که باعث رونق اقتصاد و بهره مندی همه مردم از کالاها وخدمات مختلف باشند اما فراموش نکنیم که خداراشکرهنوز نام کشور ما جمهوری اسلامی است و اعتقاد داریم که دیانت ما عین ...

آنچه مسلم است این است که عده ای پس از هر سخنرانی رئیس جمهور که منافعشان به خطر می افتد با فرافکنی و سوق دادن افکار عمومی به مطالب  و موضوعاتی غیر از مباحث مطرح شده نه تنها به وظیفه اصلی خود عمل نمی کنند که به بیراهه می روند و مسیر مخالف را در پیش می گیرند.

این کج اندیشی تا جایی پیش می رود که روزنامه اعتماد ملی به نقل از امام زمان تیتر می زند و روزنامه واشنگتن پست نیز با استفاده از این مطلب وجود مقدس امام زمان را با لحنی تمسخر آمیز به استهزاء می گیرد.

نویسنده : امیرحسین یزدان پناه : ٦:٠٢ ‎ب.ظ ; جمعه ٢٠ اردیبهشت ۱۳۸٧
Comments نظرات () لینک دائم