"شرم" را خوردن و "آبرو" را قی کردن

به بهانه هتاکی علیه پیامبر رحمت (ص)؛

"شرم" را خوردن و "آبرو" را قی کردن

 

سخنان موهون محمد مجتهد شبستری آنقدر توهین‌آمیز و هتاکانه است که سزاباشد بانپرداختن به این اظهارات غم دل مسلمین را تازه نکرد.اما گاهی بعضی غم‌ها به اندازه‌ای بزرگ است که تنها با بازگو کردن، می‌توان فراموش‌شان کرد.

متاسفانه باید گفت برخی از دوستان به ظاهر منورالفکر! "شرم" را خورده‌اند و "آبرو" را قی کرده‌اند. این‌ها گویی زمان و مکان را هم از یاد برده‌‌اند و هرآنچه مغز مست شدشان ترواش می‌کند را همچون موجوداتی دون عقل و بی‌شعور بی درنگ به زبان می‌رانند.

اگر از زمان آغاز ابراز چنین اظهارات گستاخانه‌ای که به صورت جسته و گریخته در دهه‌های 60 و 70 روی می‌داد بگذریم نقطه شروع چنین توهیناتی به دین مبین اسلام و پیامبر رحمت را باید در همین دهه 80 جستجو کنیم.

آغاجری از اعضای شورای مرکزی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در سال 1381، تقلید را به عمل میمون تشبیه و به ساحت ائمه اطهار(ع) نیز توهین کرد.همین فرد امسال نیز با تکرار همان توهینات اسلام را موید برده‌داری دانست و به امام راحل (ره)، حکومت اسلامی و ولایت فقیه هتاکی کرد.

به فاصله چند روز پس از این اظهارات موهن بود که محمد مجتهد شبستری به ساحت مقدس پیامبر رحمت (ص) تهمت روا داشت و نه تنها عصمت معصومین (ع) را زیر سئوال برد بلکه علم پیامبر اسلام را نیز به سخره گرفت.

شرایط جهانی و اتفاقاتی که در چندسال اخیر و بخصوص در چند ماه گذشته در منطقه رخ داد باعث می‌شود درک این‌که چرا این اتفاقات در این شرایط روی می‌دهد زیاد هم سخت نباشد.طی دوسال گذشته صهیونیست‌ها در دو جنگ نابرابر دو شکست مفتضحانه را تجربه کرده‌اند.ابتدا در سال 2006 و در جریان جنگی 33 روزه رژیم اشغالگر قدس با تحمل تلفات جانی و مالی سنگین در جنوب لبنان، از نیروهای حزب‌الله به سختی شکست خورد.

بیش از یک ماه پیش نیز این رژیم مجعول در حالی از نوار غزه عقب نشینی کرد که پس از 22 روز جنگ نابرابر علیه تعدادی زن و بچه بی‌گناه که مدت 2 سال را در محاصره به سر برده بودند نتوانست به اهداف خود از تجاوز به این باریکه دست یابد. جنگی که چهره واقعی سران باصطلاح مسلمان کشورهای عرب را نمایان ساخت و باعث شد برخی از گروه‌های چپ‌گرای داخل کشور نیز با حمایت از جنایات رژیم صهیونیستی فاتحان حماس و زنان و کودکان قطعه قطعه و بی‌گناه غزه را تروریست بخوانند.

در همین راستا برخی از چهره‌های مطرح این گروه‌ها نیز با حمایت تلویحی از اسرائیل غاصب اقدام علیه دوستان رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.به دنبال این وقایع بود که آغاجری آن اظهارات بی‌شرمانه را مطرح کرد و شبستری نیز آن‌چنان که گفته شد دست به هتاکی زد.

اما ارتباط این موضوعات باهم چیست؟ اقتدار روزافزون کشور از یک سو و نفوذ آرمان‌ها و شعارهای انقلاب به میان ملت‌های دورافتاده و تحت ستم از دیگر سو سبب شد تا دشمنان قسم خورده انقلاب، ناامید از هرگونه اقدام علنی و نظامی به اقدامات نرم دست بزند. باید گفت ایجاد تفرقه و دوستگی در میان نیروهای انقلاب و نیز بزرگ نشان دادن تفاوت‌های مذهبی و دینی در کشور مهمترین این اقدامات است.

و به همین دلیل هم هست که بلافاصله و پس از ابراز این اظهارات تاثربرانگیز تعدادی از چهره‌های معلوم الحال مانند سلمان رشدی مرتد و یکی از اعضای گروهک تروریستی منافقین به حمایت از این سخنان پرداختند.به نمونه‌های زیر توجه کنید:

 "«سخنان آغاجری را که خواندم، حیفم آمد به او تبریک نگویم». حسین باقرزاده از عناصر مرتد گروهک تروریستی منافقین.

«وقتی اکثریت میانه روی مسلمانان در برابر این گونه افراد اقدامی نمی کنند، رشدی هایی پیدا می شوند که مأموریت را انجام می دهند». سلمان رشدی"

سازمان مجاهدین نیز به جای عذرخواهی ار مردم مسلمان ایران به حمایت از عضو جبهه مرکزی خود پرداخت.اقدامی که صدای بسیاری از چهره‌های کشور را در‌آورده است.

از زمان رحلت جانگداز رسول اکرم (ص)  نفاق‌های خانمان برانداز دامن اسلام را گرفت.نفاق‌هایی که عده‌ای از خدابی‌خبر همچون شبستری و آغاجری ادامه داده‌اند.هرچند باید گفت این‌ها کوچک‌تر از آنند که بتوانند با این هتاکی‌ها دین خداوند را تحت تاثیر قراردهند اما آنچه مهم می‌نماید این‌است که ابراز این اظهارات موهن در چنین شرایطی یک اعلام خطر تمام معنا است که باید با هوشیاری آن را پشت‌سر گذاشت.که البته کار سختی هم نیست.

نکته دیگر، اقدام درخورشایسته دانشجویان فهیم دانشگاه اصفهان است که با انتشار بیانه‌ای نسبت خود را با تشکل باصطلاح دانشجویی انجمن (باصطلاح!) اسلامی روشن کردند.دانشجویانی که آینده درخشان ایران اسلامی بیش از هرچیز دیگر به هوشیاری‌شان در نگه‌داشت دین نیاز دارد.

آنچه باید به این چند خط اضافه کنم این است که طرف‌داران این افراد در روزی که تعداد زیادی از پیروان فرهنگ جهاد و شهادت برای بدرقه شهدای گمنام به دانشگاه امیرکبیر آمده بودند اما عده‌ای اندک با سنگ پراکنی سعی داشتند به این فرهنگ ناب و پیروان اسلام راستین اهانت کنند که با هوشیاری تشییع کنندگان این اقدام ناکام ماند.

------------------------------------------------------------------------------

پاسخ اجمالی به برخی نظرات خوانندگان:

عصمت پیامبران از گناه، در آیات گوناگون مورد تاکید قرآن کریم قرار گرفته است، که به برخى از آنها اشاره مى‏کنیم:

الف - قرآن پیامبران را هدایت‏شدگان و برگزیدگان از جانب خداوند مى‏داند: ‹‹واجتبیناهم وهدیناهم الى صراط مستقیم›› (انعام/87).

ب - یادآور مى‏شود آن کس را که خدا هدایت مى‏کند، هیچ کس قادر به گمراه ساختن وى نیست: ‹‹ومن یهد الله فما له من مضل›› (زمر/37).

ج - معصیت را ضلالت مى‏داند: ‹‹و لقداضل منکم جبلا کثیرا›› (یس/62).

از مجموع این آیات استفاده مى‏شود که پیامبران از هر نوع ضلالت و معصیت پیراسته‏اند.
بقیه در :http://manzaban.persianblog.ir/page/esmat

------------------------------------------------------------------------------

حمایت سلمان رشدی و عضو گروهک منافقین از آغاجری

فایل صوتی اظهارات مجتهد شبستری در هتاکی به ساحت پیامبر(ص)

نفی عصمت پیامبر(ص)، جدیدترین فاز حرکت ضددینی تندروها

آغاجری بار دیگر امام راحل و مراجع تقلید را مورد جسارت قرار داد

پاسخ آیت‌الله سبحانی به اظهارات ضددینی شبستری:

علت طلب مغفرت معصومین(ع) از درگاه ربوبی

 

این رشته سر دراز دارد(محمد مهدی تهرانی)

واکنش فرزندشهید مفتح به هتاکی های شبستری

 

 

دلایل عصمت انبیاء را اینجا بخوانید

----------------------------------------------

بعد نوشت:

از آنجایی که محکومیت هتاکی مجتهد شبستری نسبت به رسول گرامی اسلام (ص) توسط من به مذاق برخی دوستان خوش نیامده و خواهان دلایل عقلی و کلامی برای عصمت انبیاء شده اند .

در مطلبی که به درازا هم کشیده دلایلی را که حتی یک دانش آموز دبیرستانی می داند را از منابع مختلف آورده ام.

توضیح: لازمه پذیرفتن این دلایل البته اعتقاد به خداوند و دین اسلام و  قرآن کریم است.درغیر این صورت توصیه می شود این چند خط را هم نخوانید بهتر است!

دلایل عصمت انبیاء را اینجا بخوانید

 

نویسنده : امیرحسین یزدان پناه : ۱۱:٥۸ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۸٧
Comments نظرات () لینک دائم