فرمانده لشکر امام حسین بوده به گمانم سلام

 این روزها که تعطیلی آخر سال را بهانه کردم و آفیش نمی رم رفتم تو فکر.

۱- پارسال
همین روزها بودکه یک اس ام اس دردناک خبر انفجار ماشین بچه های دانشگاه کرمان رو بهم داد و هرچی غم وغصه بود رو ریخت تو دلم.تقصیر از هرکس که بود بهرحال دونفر از دوستانم رو تو اون ماشین ازدست دادم.

۲- امسال
 همین دو سه روز پیش بود که خبر تصادف ماشین بچه های دانشگاه خیام مشهد رو شنیدم.دردناک بود.بس دردناک تر از پارسال.۲۲ نفر از بچه هایی که از زیارت مناطق جنگی جنوب برمی گشتند در راه بازگشت از اندیمشک اتوبوسشون با یه تانکر تصادف می کنه و ۲۲ نفر از اونها زنده زنده در آتیشی که از بنزینای تانکر ایجاد شده بود می سوزند.
.... و امروز اونها رو دفن کردند در بهترین مکانهای دنیا....در حرم هشتمین امام.........

۳-امروز
برای رفتن به سفر آماده می شدم.با اینکه خیلی کار داشتم تلویزیون رو روشن کردم و نشستم پاش.
دم عیدی عجب برنامه ای گذاشته بود شبکه ۱-مستندی بود از زندگی شهید حسین خرازی.
شهید خرازی فرمانده لشکر امام حسین بوده به گمانم.خوش ساخت بود این مستند و لذت بردم.در این دورانی که لحظه ای با شهدا بودن برایم طاووسی دور از دسترس شده اگه ریا نباشه میگم که اشک ریختم وقت دیدنش.

۴-امشب
 چهارشنبه سوزی بود.اشتباه ننوشتم.چهارشنبه سوزی بود.
گفتگوی خبری شبکه دوم سیما موضوعش همین بود.جوونی می گفت: این ترقه ها رو که می زنیم ِحال می کنیم شادی می کنیم عقده هامون رو خالی می کنیم.


و من....

..........به فکر حسین خدیر بودم و محمد عبدالهی که پارسال  ماشینشون منفجر شد.
..........به فکر محسن نساج‌مقدم، محسن مهذب رحیم‌زاده، علی طالع‌پور، سعید ابراهیم‌زاده و همه اونهایی که دو سه روز پیش تو جاده اندیمشک تصادف کردن.
..........به فکر حسین خرازی و همت و باقری و ... همه اون بچه بسیجیایی که شاید با ترکش یه نارنجک غریبانه خونشون خوزستان تفتیده رو سرخ کرد.
...........و به فکر خودم که امسال برای شهدا چه کرده ام؟

..........................

دلم می خواد یه دوربین داشته باشم برم سراغ همه اونهایی که موندن و دارن یکی یکی می رن پیش بقیه.اما چه کنم که این عجوزه هزار داماد مرا صید کرده و رهایم نمی کند.

 

/ 6 نظر / 14 بازدید
ش.شریعتی

ای عاشقان رد شده از هفت شهر عشق رحمی به ساکنان خم کوچه ها کنید...

مهدی.د

سلام و سلام سالت نیکو و عیدهات سرشار از مبارکی عید اسفند 85 البته پر کشیدنا بود. اسفند امسال هم انگار پرکشیدنا بوده. نمیدونم چرا باید می سوختن؟! در پناه سلام

مظلومیان(اندیشه)

سلام.گفتم شاید بهتر باشه از اینجا سال نو رو تبریک بگم.امیدوارم سالی پر از خیر و برکت داشته باشی

نبی

در اول بهار با تبریک میلاد بهار "برای خودش هم این گونه شهادت گفتن تازگی داشت: اشهد ان لااله الا انت!

رافیک

سلام امیرجان.. خوشحالم کردی که اومدی.. از خوندن نوشته هاتون لذت بردم و در مورد پست آخریتون باهاتون احساس همدردی دلرم.. باعث افتخار که بتونیم با هم بیشتر در ارتیاط باشیم.. شما هم ما رو دها کن.. گ + رافیک = ... میشه من.. !! یعنی همون رشته ای که خوندم... همیشه آبی باش..

زمبور

سلام دوست عزیز، در مورد تصادفات اردوهای راهیان نور، باید به این نکته ظریف توجه داشت که این اتفاقات، قطره ای از سالی 30 هزار نفر تلفات جاده ای کشور است. یعنی کسانی که به شمال و اصفهان و کیش و سرعین می روند هم کشته می شوند. زمزمه هایی شروع شده که چرا بچه های مردم را به آنجا می برید و به کشتن می دهید. و مگر اینها امامزاده هستند و...