حکایت کله‌پاچه و مستند کامران نجف‌زاده

حکایت کله‌پاچه و مستند کامران نجف‌زاده

 

ابتدانوشت: چون می دونم ظرفیتش رو داره مینویسم.

-----------------------------------------

کامران نجف زاده ازون دست خبرنگارهایی که برخی لزومات این حرفه رو با تعهدی که ما معتقدیم باید درکار هنرمندان باشه مخلوط کرده و چهره‌ای رسانه‌ای برای خودش دست‌وپاکرده.

اولین گزارشی که ازش دیدم و به دلم چسپید رو یادم نمی آد اما سال 84 و درسفر حضرت آقا به استان کرمان،کامران همراه ایشان بود.گزارشی توصیفی کارکرد از نامه یکی از دختربچه های زرند کرمان به آقا که نوع تولید اون گزارش و ازهمه مهمتره مونتاژ و البته پلاتوهای اون بسیار جالب و بی نقص انجام شده بود.واین آغازی بود بر شناخت بیش از پیش من از کامران نجف‌زاده.

قصد ندارم دراین مطلب به تعریف از کامران نجف زاده بپردازم اما شب گذشته وقتی مستندی که از سفر رئیس جمهور به نیویورک ساخته بود پخش شد بلافاصله بهش اس.ام.اس زدم که:"سلام.والا بعداز یک ماه نشستن پشت میز مونتاژ و این همه تبلیغ انتظار بیشتری داشتم ولی.... ولی 10 دقیقه آخرش قابل قبول بود."

انتظارداشتم به روال معمولی که برای بعضی کارهاش نظرم رو بهش می گفتم با یه اس.ام.اس تشکری بکنه یا توضیحی بده.اما بلافاصله بعد از پیامک من زنگ زد و گفت:"باور کن من تنها چهار پنج روز رو این مستند کارکردم (البته تو ایران) و بقیش مرخصی بودم".

خواستم باین وسیله اولن ازش عذرخواهی کنم چون توصحبت‌هام یادم رفت این و بهش بگم و بگم که بعد ازدیدن دوباره این مستند به ظرافت هایی پی بردم که در نگاه اول پنهان مانده بود.هرچند به نظر من کامران نجف زاده ظرفیتش رو داره که بهتر و تاثیرگذار تر ازاین مستند رو تولید کنه.

یکی از دوستان در سایت بالاترین نوشته بود که کامران پشتش به جایی گرمه که میتونه چنین تصاویری رونشون بده و خط قرمزها رو زیرپابگذاره.اینجا این سئوال  پیش میاد که مگر کدام خط قرمزها در این مستند شکسته شد؟!

نشون دادن تصویر چند صهیونیست که تصویر دکتر احمدی‌نژاد رو باعلامت ضربدر و وارونه به نمایش گذاشتن از رسانه ملی عبور از خط قرمزه؟

نه برادر خط قرمز ما این نیست که واهمه ای داشته باشیم از نشون دادن چنین تصویری در تلویزیون بلکه خط قرمز ما عبور از مبانی اولیه اسلام و انقلاب اسلامی و آرمان حضرت روح‌الله است که متاسفانه به همت برخی دشمنان دوست‌نما در کشور انجام می شود.

خط قرمز ما واهمه داشتن از روبرو شدن با صهیونیست‌هایی است که دنیایی رو بالابی‌های گسترده به مسخره گرفته اند.

خط قرمز ما خروج عده ای معلوم الحال(بخوانید معلول الحال!) از کشور به بهانه حضور در سینمای هالیوود است که متاسفانه وقتی از کشور خارج می شوند ابلهانهتصور می کنند که از مرزهای حکومت خدا هم خارج شده اند.

جالب اینجاست که این افراد القابی همچون فرهنگی و هنرمند را هم یدک میکشند و قراراست الگویی برای جوانان این آب وخاک باشند؟!!

دوست عزیز اگر نگرانی که خط قرمزها شکسته نشود بهترنیست کمی هم به وجدان خود رجوع کنی تا خط قرمزهای واضح و آشکار را به روشنی نظاره کنی؟

هرچند مستند واحدمرکزی خبر می توانست محکم‌تر ساخته شود اما برای اولین تجربه باید به کامران نجف زاده و همکارانش ساخت این اثر را تبریک گفت.

روزگاری شهید آوینی می‌گفت: "هنرآنست که بمیری پیش ازآنکه بمیرانندت" و امروز بعد از 15 سال از شهادت سید مرتضی تازه میفهمم که چرا این شهید  در زمان خود از ورود ابتذال به سینما حرف می‌زد.                                     

نمی دونم بازهم فاصله ما تانسل بعدی همون کله پاچه ای است که دیشب کامران حرفش رو زد یا...

 

زندگی صحنه زیبای هنرمندی ماست

هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود

صحنه پیوسته بجاست

خرم آن نغمه که مردم بسپارند بیاد

 

ولله الحمد...

-------------------------------

بعدنوشت:

-     آقای نجف‌زاده بخاطر پیامک دیشب عذر می‌خوام/حلال کن برادر.

-     مگه لری کینگ کیه.مردیکه ....بخدا شماو خیلی های دیگه که من چندتاشونرو میشناسم بسیار باهوش تر و مقتدر تر از این لری اند.فقط این تکنولوژی چی به چی شده فاصله ماست تا اونها.

-    آقای روحانی نژاد عزیز-استاد بزرگوار- خدا به شما هم توفیق بدهد

 

در همین رابطه:

آقای نجف زاده! نگران نباش، مردم می‌فهمند

دیکتاتوری رسانه‌ای در مهد لیبرال دموکراسی

یک سئوال:چرا هیچکدومتون نظرتون رو نمی نویسید؟

 

/ 54 نظر / 27 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آرش

اولا [گل][گل][گل][هورا][هورا][هورا]برای صاحب وبلاگ دوما من روی صحبتم با سمیه خانم و نازنین خانمه،واقعا متاسفم که اینقدر کوته فکر و سبک مغز هستید؛یعنی واقعا فکر می کنید اینقدر می تونید تشخیص بدید که خدا یه ظاهر دوست خودش رو بیشتر یا کمتر از یه فاسده عقده ای دوست داره؟[قهقهه][قهقهه] واقعا فکر می کنید او و امثال او اصلا قلبی دارن که خدا بهش نگاه کنه یا نه؟[سوال] پاکی قلب مثل خون توی قلب می مونه،اگه خون صاف و زلال وپاک باشه ،پوستی که اون خون توش جریان داشته باشه زلال و شفافه،ولی اگه خون تیره باشه،حالا به هر علتی که باشه،پوست هم تیره و کدر دیده می شه،اگه قبول ندارین می تونین از یه پزشک بپرسین تا مطمئن بشین.بنابراین از ظاهر افراد هم می تونن بفهمن که خون طرف پاکه یا آلوده؟حالا پاکی قلب یه فاسد رو چه جوری از ظاهرش تشخیص دادین الله اعلم... راستی سمیه خانم پای امام زمان رو هیچ وقت به حرفای پوچ و بیهودت نکش[عصبانی] ترسوها آدرس ایملیتون رو می ذاشتین جواب خصوصی بدم!!!![قهقهه][نیشخند][قهقهه]

ناشناس

سلام لطفا" به آقای رئیس جمهور بگید یکبار هم برای خبرنگارهای منتقد دولت احترام قائل شده و مثل لری کینگ یکی دو ساعت اجازه مصاحبه و به چالش کشیدن ایشان را بدهند البته بطور زنده تا مردم بیشتر بدونند

محمد رضا

شهید آوینی و شان بالای عرفانی اش را بازیچه سیاست بازان نون به نرخ روز خور نکنیم بسیارند افراد متعهدی که تاتصویر آقا کامران را می بینند از خدا و شهدا عذرخواهی میکنند که چرا با سکوتشان عامل ظهور این چنین افراد در رسانه به اصطلاح ملی شدند به آقا کامران بگویید هنر باید در خدمت اکثریت خاموش ولی منتقد باشد تا بلکه به آرزوی دیرینه امام و شهدا و تحقق رسانه ملی برسیم راستی مستند های اخیر نیز تبلیغات زودهنگام مردی است که ابتدا رئیس جمهور شد آنگاه رجل سیاسی! بدانیم فقط 5% مشتریان ناراضی انتقاد میکنند الها به امام بزرگ و شهدای عزیزت نگذار حقیقت رنگ بازد التماس دعا

شین

مطمئن باشید دیکتاتوری رسانه ای در ایران صد برابر آمریکاست . آخرین نمونه اش هم سانسور سخنان نمایندگان ملت ( نمایندگانی که خودشون دستچین کردن ) در استیضاح کردان بود !! کجای آمریکا چنین اتفاقی میافتد ؟!! و اما در مورد مستند : اگر حکومت راه را بر هنرمندان واقعی و جوانان مستعد این مملکت باز میگذاشت و همه رسانه ها را به نورچشمان اغلب بی استعداد و بی سواد خود نمی سپرد،‌آنوقت میدیدید معنی مستند را و آنوقت هر خزعبلاتی به اسم مستند و فیلم و سریال به خورد مردم نمیرفت.

امین صمصامی

جناب آرش اولا خوشحالم که بدینوسیله با فرد بلند فکر و سنگین مغزی چون شما آشنا شدم. دوما اطلاعاتتون رو از باطن شناسی با دیدن ظاهر در اختیار ما هم قرار بدهید . سوما از اطلاعات پزشکیتون ما رو محروم نکنید چهارما برای مدیریت جهان به افرادی چون شما نیاز است . مواظب خودتون باشید .

آرش

ابتدا[گل][دست][گل][دست] برای صاحب وبلاگ آقا امین اولا شما هم که مثل اون دوتا ترسوی دیگه آدرس ایمیل نذاشتین[قهقهه][قهقهه] دوما اگه شما هم در طول سالهای تحصیل کتاب ها رو به دقت می خوندید،می فهمیدید که این نوشته ها رو از کجا درآوردم.البته من بعید می دونم شما بیشتر از کلاس پنجم مدرک داشته باشید[قهقهه][نیشخند][خنده] سوما میتونید مطب تشریف بیارید،برای دریافت اطلاعات پزشکی[چشمک] چهارما خودم می دونم،و مواظب خودم هم هستم،ولی از اینکه یادآوری کردید ممنونم.[تایید] [خداحافظ][خداحافظ][خداحافظ]

قاصدک

به هر حال اون گزارشی نبود که آدمو راضی کنه.بدتر عصبی شدیم بس که از سرو ته ش زده بودن و با اونهمه تبلیغی که صداسیمایی ها راه انداختن زود تموم شد بدون اینکه به نتیجه گیری برسه. باور کنید من به عنوان مشتری پروپاقرص گزارشهای نجف زاده شوکه شدم از این کار ام پی تری!!!!!

سینا

بمال بمال که داری خوب میمالی

125

بابا کامران نجف زاده خیلی باحاله