غربی‌ها بلوف می‌زنند

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

یه مدتی یه دلیل گرفتاری های شغلی و خانوادگی نبودم ولی حالا هستم!

یاعلی.

پروفسور مولانا: غربی‌ها بلوف می‌زنند

خبرگزاری فارس: استاد دانشگاه امریکن واشنگتن گفت: غربی‌ها در ارائه تحلیل‌های خود پیرامون مسائل ایران به ویژه مذاکرات ژنو بلوف می‌زنند.

پروفسور مولانا

حمید مولانا امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در مشهد گفت: ما باید در مذاکرات هسته‌ای خود مسائل دیگر همچون مسائل سیاسی و اقتصادی را جدا بررسی کنیم و در روند مذاکرات با غرب بر روی دو خط موازی حرکت کنیم.
وی ادامه داد: یکی از این دو خط، مسائل هسته‌ای و دیگری مذاکرات سیاسی و اقتصادی است که در بحث هسته‌ای تنها در دو مقوله فنی و حقوقی گفتگو می‌کنیم زیرا هیچ خطایی در دست‌یابی به فن‌آوری هسته‌ای مرتکب نشده و کاملا براساس قوانین حرکت کرده‌ایم.
مولانا افزود: تحولات امریکا نشان می‌دهد که در طول تاریخ، همیشه این کشور در آخرین لحظات بحران‌های سیاسی کم آورده و به امتیاز‌دهی روی آورده است.
استاد دانشگاه امریکن واشنگتن در پاسخ به سئوال دیگری در خصوص رفتار اروپایی‌ها در قبال حضور نماینده آمریکا در مذاکرات گفت: این که زمزمه‌هایی شنیده می‌شود مبنی بر مخالفت طرف‌های اروپایی با حضور برنز، اگر هم صحت داشته باشد هیچ اثری ندارد و هیچکس نمی‌تواند جلوی سونامی مذاکرات را بگیرد.
وی همچنین پیرامون تحولات دیپلماتیک کشورمان در سال‌های اخیر نیز گفت: باید ساز و کاری را فراهم نماییم که در آن افراد مختلف بر اساس فرهنگ خودمان برای دیپلماسی‌های گوناگون تربیت شوند.
مولانا مهم‌ترین مشکل امریکا را تفکر اسلامی و شیعی در ایران و منطقه دانست و گفت: همه توهین‌ها و هتک حرمت‌های که علیه اسلام صورت می‌گیرد، ریشه در این مسئله دارد.

لازم به ذکر است روزنامه جام جم در انتشار این خبر به جای واژه تفکر در پاراگراف آخر نوشته است تذکر!!! 

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100944673041
 http://www.farsnews.net/newstext.php?nn=8705040321

/ 2 نظر / 15 بازدید
رها پاکان

سلام ببخشيد نتوانستم جواب‌تان را بدهم. راستش بايد بپرسم.

تریبون‌آزاد

سلام در تریبـــون آزاد بخوانید: اندیشه، آرمان و ایدئولوژی نهضت مشروطیت تعامل دین و سیاست در نهضت مشروطه ***************کانون نظریه پردازی و گفتمان آزاد دانشجویی***************