احمدی نژاد در عراق......کروبی:نگرانم؟؟؟؟!!!!!

 سلام

 سفر آقای احمدی نژاد، رئیس جمهور به عراق که اولین سفر رئیس جمهوری ایران به این کشور از زمان پیروزی انقلاب اسلامی و اولین دیدار یک مقام بلندپایه کشورهای همسایه عراق از آن است ، بدون شک اتفاق مهمی در سطح منطقه به شمار می رود.

در اینجا تحلیل مختصری از سفر دکتر را که در روزنامه جام جم چاپ شده بود را می آورم ودر انتها ۳ مورد دیگر را خودم به موارد این روزنامه اضافه میکنم.

1- احمدی نژاد زمانی به عراق سفر کرد که بیش از 5سال از اشغال عراق توسط امریکا می گذرد؛ 5سالی که در آن امریکا سعی کرد بر تمامی ارکان این کشور تسلط یافته و عناصر دست نشانده خود را به مسند قدرت بنشاند. هر چند در سال های اولیه اشغال عراق این هدف واشنگتن تا حد زیادی تامین شد، اما نیروهای مقبول جامعه عراق بتدریج عناصر وابسته را کنار زده ، زمام امور را به عهده گرفتند و فضا را برای سلطه کاخ سفید بر کشورشان محدود کردند.

2- سفر رئیس جمهور به عراق در حالی صورت گرفت که فضای جنگ و تهدید بیش از 3دهه برفضای روابط دو کشور حاکم بود. حضور صدام دیکتاتور در عراق و تحمیل جنگی 8ساله به ایران ، خاطرات تلخی برای هر دو کشور بویژه ایران به جای گذشت ، اما احمدی نژاد با علم به اهمیت روابط دو کشور مسلمان ، همسایه و البته نفتخیز به این کشور سفر کرد تا فصلی جدید در روابط دو کشور بگشاید.

3- مقامات امریکایی همواره بدون ارائه مدارکی مستند، ایران را به حمایت از ناامنی های عراق متهم می کنند، رسانه های غربی نیز با تمرکز بر هدف امریکا که همان ایجاد جو بدبینی و بی اعتمادی میان دو دولت و دو ملت ایران و عراق است عقبه رسانه ای ادعاهای امریکا را به عهده داشته و دارند، اما این هدف کاخ سفید تا چه میزان تامین شد؟ سفر احمدی نژاد به عراق و استقبال گسترده مقامات و ملت عراق از این سفر تاریخی ، خود گویای میزان موفقیت هدف امریکا بوده است.

عباس محمدنژاد-روزنامه جام جم

4-رئیس جمهور در بدو ورود به عراق بنا بر گزارش سی ان ان از یکی از خطرناک ترین اتوبان های این کشور به محل کاخ ریاست جمهوری عراق می رود.این در حالی است که وقتی جرج بوش و یا هرکدام از مقامات رسمی آمریکا یا اتگلیس به عراق می روند سفرشان غیرمنتظره است و نه تنها چتد ساعت بیشتر در این کشور جنگ زد نمی مانند بلکه بیشتر مسیرهای عبوری را با هلیکوپتر و چند اسکورت هوایی طی می کنند.

5-دکتر به عراق رفت اما روسیاهیش برای آمریکا ماند و روزنامه هایی که این خبر مهم جهان را نادیده گرفتند .در اینجا دونمونه از تیترهایی را که برخی از روزنامه هایی که گفتم انتخاب کرده بودند را می آورم:

اعتماد ملی:کروبی:نگرانم-رشد بیست درصدی تورم در بهمن ماه

اعتماد:...و ناگهان علی دایی!!!!!!!!احمدی نژاد:دولت مسئول گرانی ها نخواهدبود

6-شنیده ام که دکتر می خواهد دست برخی از صاحبان قدرت را قطع کند

/ 0 نظر / 8 بازدید