نکاتی پیرامون اتفاقات روزهای گذشته دانشگاه آزاد مشهد

سلام

چهارشنبه هفته گذشته و در حالی که  بیش از 30 میلیون ایرانی خشم خود از فتنه گرانی که روزعاشورا به هلهله و شادی پرداختند، ابراز داشتند، عده ای در دانشگاه آزاد مشهد به یاد شهدا!(بخوانید کشته شدگان) عاشورای تهران دور هم جمع شدند تا تجمع سکوت!! برگذار کنند.

آن‌چه آن روز در این دانشگاه اتفاق افتاد بازهم خوراکی برای رسانه های خوش خدمت غربی شد تا جایی که این رسانه ها در عملی دروغ پردازانه از دستگیری 210 نفر! و کشته شدن 2 دو دانشجوی دختر خبر دادند.هرچند بنابر اطلاعات موثق متاسفانه زد و خوردهای پراکنده ای روی داد که موجب جراحت عده ای شد.

این اتفاقات قرار بود روز پنجشنه و پس از آن روز شنبه (12 دی ماه) هم به وقوع به پیوندد.اما آنچه اتفاق افتاد چه بود؟

روز پنجشنبه تعداد زیادی نیروی ضد شورش اطراف دانشگاه آزاد مشهد برای مقابله با حوادث احتمالی حضور یافتند. آن روز خوشبختانه اتفاقی نیافتاد...چرا؟

سایت جرس که به دست منافقین و از خارج کشور به روز می شود نبض اتفاقات دانشگاهی را در مشهد به دست گرفت و برای دانشجویانی که این روزها باید سرگرم امتحانات پایان ترم خود باشند تعیین تکلیف می‌کرد. بهانه هم مراسم یادبود برای شهدا!!ی روزعاشورای تهران تعیین شد.

روز شنبه ابتدا اعلام شد دانشگاه آزاد مشهد کانون برگزاری تجمعات سبزی ها خواهد بود.به دنبال این خبر تعدادی از نیروهای انتظامی مشهد بازهم برای جلوگیری از اغتشاشات به خیابان های اطراف این دانشگاه آمدند. اذان ظهر هم تمام شد و خوشبختانه هیچ خبری نشد...چرا؟

بعد از اذان شایعه شد کانون تجمعات موسسه غیر انتفاعی سجاد مشهد تعیین شده است. نگارنده از اولین لحظات بروز این شایعه به این دانشگاه مراجعه کرد...در کمتر از یک ساعت نیروهای انتظامی اطراف این دانشگاه حضور یافتند...تجمع کوچکی در نمازخانه دانشگاه ایجاد شد که با وساطت خود دانشجویان جمع آوری شد، بازهم خوشبختانه اتفاقی نیافتاد...چرا؟

بعد از آن اعلام شد ساعت 3 و نیم عصر تجمع معترضان در دانشگاه آزاد مشهد برگزار میشد اما بازهم خوشبختانه اتفاقی نیافتاد...چرا؟

آنچه با حضور نیروهای انتظامی اطراف این دانشگاه ها روی داد چه بود؟

تعداد زیادی از کسانی که در نزدیکی محل حضور نیروهای ضد شورش زندگی میکردند یا عابر پیاده‌ای بودند که از آن جا میگذشتند هرجا توانستند به وسیله موبایل های خود از این نیروها فیلم و عکس گرفتند تا شاید روزی! بدردشان بخورد.

ناگفت پیداست که طیف شکست خورده در انتخابات بعد از آنکه بدنه مردمی خود را از دست داد تصمیم گرفت دامنه فتنه را به دانشگاه ها بکشاند.جایی که شاید بهتر و موثرتر میتوان احساسات را بازیچه قرار داد. بنابراین پروژه اغتشاش در دانشگاه ها کلید زده شد.پروژه ای که روز 16 آذر و با توهین به عکس امام (ره)  به نهایت خود رسید.

اما واقعا چرا طی این روزها تجمعات سبزها در دانشگاه ها برگزار نشد؟

به تصور نگارنده متلاطم نگاه داشتن فضای سیاسی دانشگاه ها و به خیابان کشاندن نیروهای ویژه پلیس به بهانه های واهی و بحرانی نشان دادن شرایط کشور از مهم ترین اهداف فتنه گران در این روزهاست. روزهایی که پس از اتمام حجت مردم با هتاکان به ساخت اباعبدالله حسین باید فرصتی برای ساخت و ساز کشور و توسعه اقتصادی باشد.

به راستی هیچ به این نکته مهم فکر کرده ایم که در حالی که فکرو ذکر مسئولان کشور جمع حوادث این چنینی باشد توسعه مجال نمی یابد و انقلاب از مسیر اصلی خود دورتر میشود؟آیا این هدف بزرگتر فتنه گران و سران آن‌ها نبوده و نیست؟!

فرسایشی کردن اغتشاشات و فتنه های دانشگاهی بیش از هرچیز به چه کسانی آسیب خواهد زد؟

گمان میکنم فرصت مماشات با فتنه گران دیرزمانی است که به پایان رسیده است.بعد از اتمام حجت مردم اگر بازهم اتفاقات ناگواری مانند آنچه روز عاشورا روی داد تکرار شود معلوم نیست دامنه انتقام گیرندگان خودسر تا کجا گسترش خواهد یافت.

 

 

/ 3 نظر / 8 بازدید
محسن قائم العدل

http://groups.google.com/group/jelodar/browse_thread/thread/56b0a65e7425308a?hl=en http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D9%86%D8%B5%D8%A7%D8%B1_%D8%AD%D8%B2%D8%A8%E2%80%8C%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87

محسن قائم العدل

لینک های زیر را حتما ببینید

سعید

با سلام مثل اینکه شما هم دانشگاه آزاد مشهد هستید؟ خوشحال میشیم با شما ارتباط داشته باشیم. التماس دعا