تاملاتی در باب سینما به بهانه آشتی دادن مردم با سینماها(1)

مردم و مسئولین هر دو در انتظار معجزه ای یک شبه؟

امیرحسین یزدان پناه-آرشیو خبرگزاری ایسنای کرمان

بسیاری از مردم و ملل جهان از مکاتب و مذاهب مختلف با ترس و دلهره ای زایدالوصف قدم به قرن 21 گذاشتند . براساس آموزه های بسیاری از این مکاتب اواخر و ابتدای هر قرن جدید می تواند پایان دوران یا همان آخرالزمان باشد.

 

 

 

 بی شک در دنیایی که ترس و وحشت از قتل و غارت و جنگ و نسل کشی و ... روز به روز در حال افزایش است و رنج و گرسنگی و فقر و بمب اتمی و سلاح های شیمیایی و ... از مهمترین دغدغه های ساکنان زمین است، نیاز به یک مذهب و مکتب جامع که شیوه های زندگی را بر اساس قوانین جزئی نگر ارائه دهد روز به روز بیشتر احساس می شود و مگر کسی هست که نداند در این وانفسای آخرالزمان رسانه های دیداری و شنیداری چه نقش مهمی را ایفا می کنند و د راین بین سینما به مثابه یک هنر- صنعت فی الواقع چشمی است که از بطن دنیای ماشینی گشوده شد و از آن پس آنچنان عمل کرد که امروز و پس از یک قرن از اختراع آن تا جایی پیش رفته است که همگان به چشم یک منجی به آن نگاه می کنند.

 

 

 

اگر هالیوود با تکیه بر امکانات علمی و ابزارهای وسیع خود وسیله ای است در اختیار کمپانی های تسلیحاتی غرب که در جهت افکار جنگ طلبانه آنها استفاده می شود باید بگویم که خوشبختانه هنر سینما هنوز در دستان ماست که به پشتوانه قرن ها هنر اسلامی و با معرفت برگرفته از تعالیم والای اسلامی پرده از این دنیای ترس و وحشت که وصف آن آمد برداریم.

 

 

 

گرچه سینما ذاتاً برخاسته از از تفکر غرب است با همان فاکتورها و نشانه هایی که می شناسیم ولی اینگونه نیست که ماهیتاً آن رانفی کنیم .قواعد آنها تجارت ، پول و شهرت است و راه ما راه فطرت و تفکری که با انقلاب اسلامی در جهان امروز طرح شده است. تفکری تازه که باید به ظهور تحولاتی عظیم در دنیای امروز بیانجامد؟

 

 

 

به عقیده بسیاری از بزرگان تاثیر سینما به مراتب بسیار بیشتر از سایر ابزارهای تبلیغاتی است تا جایی که مقام معظم رهبری سینما را یک هنر برتر و پیشرفته و متعالی و یک روایتگر کاملاً مسلط می دانند و معتقدند که هیچ روایتگری در بین شیوه های هنری روایت یک واقعیت به کارآمدی آن نیامده است.

 

 

براین اساس  با این توصیفات مقام معظم رهبری دیگر حجت بر همه تمام است و هیچگونه کم کاری و سهل انگاری و ساده اندیشی دراین رابطه قابل قبول نمی باشد.

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                     .... ادامه دارد...

/ 0 نظر / 7 بازدید