"شرم" را خوردن و "آبرو" را قی کردن

به بهانه هتاکی علیه پیامبر رحمت (ص)؛

"شرم" را خوردن و "آبرو" را قی کردن

 

سخنان موهون محمد مجتهد شبستری آنقدر توهین‌آمیز و هتاکانه است که سزاباشد بانپرداختن به این اظهارات غم دل مسلمین را تازه نکرد.اما گاهی بعضی غم‌ها به اندازه‌ای بزرگ است که تنها با بازگو کردن، می‌توان فراموش‌شان کرد.

متاسفانه باید گفت برخی از دوستان به ظاهر منورالفکر! "شرم" را خورده‌اند و "آبرو" را قی کرده‌اند. این‌ها گویی زمان و مکان را هم از یاد برده‌‌اند و هرآنچه مغز مست شدشان ترواش می‌کند را همچون موجوداتی دون عقل و بی‌شعور بی درنگ به زبان می‌رانند.

اگر از زمان آغاز ابراز چنین اظهارات گستاخانه‌ای که به صورت جسته و گریخته در دهه‌های 60 و 70 روی می‌داد بگذریم نقطه شروع چنین توهیناتی به دین مبین اسلام و پیامبر رحمت را باید در همین دهه 80 جستجو کنیم.

آغاجری از اعضای شورای مرکزی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در سال 1381، تقلید را به عمل میمون تشبیه و به ساحت ائمه اطهار(ع) نیز توهین کرد.همین فرد امسال نیز با تکرار همان توهینات اسلام را موید برده‌داری دانست و به امام راحل (ره)، حکومت اسلامی و ولایت فقیه هتاکی کرد.

به فاصله چند روز پس از این اظهارات موهن بود که محمد مجتهد شبستری به ساحت مقدس پیامبر رحمت (ص) تهمت روا داشت و نه تنها عصمت معصومین (ع) را زیر سئوال برد بلکه علم پیامبر اسلام را نیز به سخره گرفت.

شرایط جهانی و اتفاقاتی که در چندسال اخیر و بخصوص در چند ماه گذشته در منطقه رخ داد باعث می‌شود درک این‌که چرا این اتفاقات در این شرایط روی می‌دهد زیاد هم سخت نباشد.طی دوسال گذشته صهیونیست‌ها در دو جنگ نابرابر دو شکست مفتضحانه را تجربه کرده‌اند.ابتدا در سال 2006 و در جریان جنگی 33 روزه رژیم اشغالگر قدس با تحمل تلفات جانی و مالی سنگین در جنوب لبنان، از نیروهای حزب‌الله به سختی شکست خورد.

بیش از یک ماه پیش نیز این رژیم مجعول در حالی از نوار غزه عقب نشینی کرد که پس از 22 روز جنگ نابرابر علیه تعدادی زن و بچه بی‌گناه که مدت 2 سال را در محاصره به سر برده بودند نتوانست به اهداف خود از تجاوز به این باریکه دست یابد. جنگی که چهره واقعی سران باصطلاح مسلمان کشورهای عرب را نمایان ساخت و باعث شد برخی از گروه‌های چپ‌گرای داخل کشور نیز با حمایت از جنایات رژیم صهیونیستی فاتحان حماس و زنان و کودکان قطعه قطعه و بی‌گناه غزه را تروریست بخوانند.

در همین راستا برخی از چهره‌های مطرح این گروه‌ها نیز با حمایت تلویحی از اسرائیل غاصب اقدام علیه دوستان رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.به دنبال این وقایع بود که آغاجری آن اظهارات بی‌شرمانه را مطرح کرد و شبستری نیز آن‌چنان که گفته شد دست به هتاکی زد.

اما ارتباط این موضوعات باهم چیست؟ اقتدار روزافزون کشور از یک سو و نفوذ آرمان‌ها و شعارهای انقلاب به میان ملت‌های دورافتاده و تحت ستم از دیگر سو سبب شد تا دشمنان قسم خورده انقلاب، ناامید از هرگونه اقدام علنی و نظامی به اقدامات نرم دست بزند. باید گفت ایجاد تفرقه و دوستگی در میان نیروهای انقلاب و نیز بزرگ نشان دادن تفاوت‌های مذهبی و دینی در کشور مهمترین این اقدامات است.

و به همین دلیل هم هست که بلافاصله و پس از ابراز این اظهارات تاثربرانگیز تعدادی از چهره‌های معلوم الحال مانند سلمان رشدی مرتد و یکی از اعضای گروهک تروریستی منافقین به حمایت از این سخنان پرداختند.به نمونه‌های زیر توجه کنید:

 "«سخنان آغاجری را که خواندم، حیفم آمد به او تبریک نگویم».حسین باقرزاده از عناصر مرتد گروهک تروریستی منافقین.

«وقتی اکثریت میانه روی مسلمانان در برابر این گونه افراد اقدامی نمی کنند، رشدی هایی پیدا می شوند که مأموریت را انجام می دهند». سلمان رشدی"

سازمان مجاهدین نیز به جای عذرخواهی ار مردم مسلمان ایران به حمایت از عضو جبهه مرکزی خود پرداخت.اقدامی که صدای بسیاری از چهره‌های کشور را در‌آورده است.

از زمان رحلت جانگداز رسول اکرم (ص)  نفاق‌های خانمان برانداز دامن اسلام را گرفت.نفاق‌هایی که عده‌ای از خدابی‌خبر همچون شبستری و آغاجری ادامه داده‌اند.هرچند باید گفت این‌ها کوچک‌تر از آنند که بتوانند با این هتاکی‌ها دین خداوند را تحت تاثیر قراردهند اما آنچه مهم می‌نماید این‌است که ابراز این اظهارات موهن در چنین شرایطی یک اعلام خطر تمام معنا است که باید با هوشیاری آن را پشت‌سر گذاشت.که البته کار سختی هم نیست.

نکته دیگر، اقدام درخورشایسته دانشجویان فهیم دانشگاه اصفهان است که با انتشار بیانه‌ای نسبت خود را با تشکل باصطلاح دانشجویی انجمن(باصطلاح!) اسلامی روشن کردند.دانشجویانی که آینده درخشان ایران اسلامی بیش از هرچیز دیگر به هوشیاری‌شان در نگه‌داشت دین نیاز دارد.

آنچه باید به این چند خط اضافه کنم این است که طرف‌داران این افراد در روزی که تعداد زیادی از پیروان فرهنگ جهاد و شهادت برای بدرقه شهدای گمنام به دانشگاه امیرکبیر آمده بودند اما عده‌ای اندک با سنگ پراکنی سعی داشتند به این فرهنگ ناب و پیروان اسلام راستین اهانت کنند که با هوشیاری تشییع کنندگان این اقدام ناکام ماند.

------------------------------------------------------------------------------

پاسخ اجمالی به برخی نظرات خوانندگان:

عصمت پیامبران از گناه، در آیات گوناگون مورد تاکید قرآن کریم قرار گرفته است، که به برخى از آنها اشاره مى‏کنیم:

الف - قرآن پیامبران را هدایت‏شدگان و برگزیدگان از جانب خداوند مى‏داند: ‹‹واجتبیناهم وهدیناهم الى صراط مستقیم›› (انعام/87).

ب - یادآور مى‏شود آن کس را که خدا هدایت مى‏کند، هیچ کس قادر به گمراه ساختن وى نیست: ‹‹ومن یهد الله فما له من مضل›› (زمر/37).

ج - معصیت را ضلالت مى‏داند: ‹‹و لقداضل منکم جبلا کثیرا›› (یس/62).

از مجموع این آیات استفاده مى‏شود که پیامبران از هر نوع ضلالت و معصیت پیراسته‏اند.
بقیه در :http://manzaban.persianblog.ir/page/esmat

------------------------------------------------------------------------------

حمایت سلمان رشدی و عضو گروهک منافقین از آغاجری

فایل صوتی اظهارات مجتهد شبستری در هتاکی به ساحت پیامبر(ص)

نفی عصمت پیامبر(ص)، جدیدترین فاز حرکت ضددینی تندروها

آغاجری بار دیگر امام راحل و مراجع تقلید را مورد جسارت قرار داد

پاسخ آیت‌الله سبحانی به اظهارات ضددینی شبستری:

علت طلب مغفرت معصومین(ع) از درگاه ربوبی

 

این رشته سر دراز دارد(محمد مهدی تهرانی)

واکنش فرزندشهید مفتح به هتاکی های شبستری

 

 

دلایل عصمت انبیاء را اینجا بخوانید

----------------------------------------------

بعد نوشت:

از آنجایی که محکومیت هتاکی مجتهد شبستری نسبت به رسول گرامی اسلام (ص) توسط من به مذاق برخی دوستان خوش نیامده و خواهان دلایل عقلی و کلامی برای عصمت انبیاء شده اند .

در مطلبی که به درازا هم کشیده دلایلی را که حتی یک دانش آموز دبیرستانی می داند را از منابع مختلف آورده ام.

توضیح: لازمه پذیرفتن این دلایل البته اعتقاد به خداوند و دین اسلام و  قرآن کریم است.درغیر این صورت توصیه می شود این چند خط را هم نخوانید بهتر است!

دلایل عصمت انبیاء را اینجا بخوانید

 

/ 41 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
س.ج

سلام آقای مسلمان! من در وبلاگ آقای تاجور دیدم از من خواستید بیام اینجا من ای میل ندارم اگر بحثی دارید بفرمایید من استفاده می کنم. اما اگر می خواید شما هم مثل بعضی دیگه از این مسلمونای خوابیده و حزب للهی های افسرده به من بگید که چه کار دارم به کار ایشون بهتون بگم که اینو نگید. من فقط دست یاری از شما خواستم نه بیشتر. اون هم به خاطر خودم نه, بخاطر انقلاب و امام و شهید مطهری و... حالا اگه مرد جنگید بسم الله! بقیه دوستانی هم که میان به این وبلاگ بهشون می گم کسی به اسم محمد امین تاجور که از طرفداران افراطی شریعتی هستش و در مشهد به صورت جدی فعالیت می کنه( تو اعتکاف سخنرانی کرد و اعتکاف رو بهم ریخت و دانشگاه و جاهای دیگه) وبلاگی از صحبتهای منحط شریعتی راه انداخته و مشغوله. آدرسش هم هست: http://tashayoealavi.persianblog.ir من هم باهاش وارد بحث شدم. حالا هرکی پای کاره بیاد کمک تو کامنت ها محکومش کنیم تا جول و پلاسش رو جمع کنه بره. در ضمن ایشون شدیدا به بحث کردن وارده و خیلی راحت مغالطه می کنه و آدم رو دور می زنه. التماس دعا

رضوی

برادر عزیز کم لطفی میکنین ها... وقتی بنده وقت میذارم و کامنت مینویسم خوبه شماهم که ادعای فکر وعقل دارین و الحمدلله با خوندن دو سایت درپیت عالم الغیب و الخفیات شدین و به کسی چون مجتهد (تنها استاد تمام دانشکده الهیات)فحش میدین اقلا این دو خط رو بخونیدش نه اینکه یه "از کجا خارج شده ؟ + یه مطلب کپی پیستی" حواله اش کنید و نخونده ازش رد شید . ... بنده گفته ام اعتقاد غالب شیعیان تا قرن 5 این بوده که " پیامبر فقط در رسالت عصمت از اشتباه داشته نه در دیگر امور" و جناب مجتهد شبستری هم در سخنرانی یکی دو بار تاکید میکنه که عصمت از اشتباه فقط در امر رسالت وجود داشته . اون وقت شما بدون تامل راجع به حرفهای من رفتی "شیخ صدوق " و "عصمت"رو زدی تو گوگل واسه من مقاله مهدی نصیری رو کپی پیست کردی ؟ اگر از خودشم بپرسید تائید میکنه که اون موقع که ما درس این چیزا رو میخوندیم مهدی نصیری تو حیاط کیهان گل کوچیک بازی میکرد . ولی خوب درباره این چیزی که در این جا کپی کردین باید بگم که تمامی این روایات اولا : در مقام بیان و توضیح دین بکار رفته اند دوما در دو تا از این روایات مقصود اصلا

محمد

خدلویکلی این شهرک عدالت و... حذف کنید بابا هرجا میریم اینا هستند!

محمد

چرا انقدر به جای بحث مستدل و منطقی به جون هم میافتید؟!!

رضوی

اولا اینکه پیامبر در بوجود آمدن قرآن نقش داشته با اینکه قرآن کلام خدا نیست تفاوت داره و اینکه "استاد اعظم شما قرآن رو کلام الهی نمی دونه؟" فقط به درد تیتر بولتن های سیاسی میخوره ثانیا چه منطقیه که رحیم پور و خاتمی و فاطمی نیا و ... حق دارن مباحثشون رو به حوزه عموم بکشن ولی مجتهد و کدیور و ... فقط حق دارن تو خونه شون جلسه بزارن

رضوی

ولی در رد نظرات اینها درباره عصمت , پیامبر , وحی و ... زیاد صحبت میشه . خیلی زیاد . چطور میشه که نقد شون اشکال نداره ولی خودشون اشکال داره . حالا شاید شما با این طیف خیلی برخورد نداری وقتی در ردشون صحبت میشه متوجه نمیشین که این در رد نظرات اونهاست ولی مثلا همین مجتهد مطالبی که درباره نقد نظراتش تو صداسیما مطرح میشه حجمش خیلی بالاست در صورتی که هیچ گاه بهشون مجال داده نمیشه که بتونن در مقابل این نقد ها اونها هم نظرشون رو بگن و از خودشون دفاع کنند . یا همین هفته آقای رحیم پور یه مقاله آقای سروش در مورد وحی و عصمت رو رو گرفته کلمه به کلمه نقد میکرد . اگر نقد این ها وجود داره قاعدتا باید بهشون هم فرصت داده بشه که از خودشون دفاع کنند . در ضمن منم با حذف این "شهرک عدالت اینا " خیلی موافقم ! (;

faree

سلام من با اینکه اعتقادی به اسلام ندارم توهین به مقدسات اسلام یا هر عقیده دیگری رو شدیدا رد میکنم. من با اینکه آیین بهایی رو به هیچ وجهی قبول ندارم برای این آیین هم احترام قایلم. کاش این فرهنگ فراگیر میشد.

faree

خیلی دوست دارم علت وجود علامت تعجب در آخر جمله تون رو بدونم.

ژورنالیست مسلمان !!!!

حالا اگر مثلا خبرنگار مسلمان می نوشتی چی می شد ؟!!!! می بینی هممون یه جورایی دنبال عقده گشایی هستیم